Kwesta na nagrobki

Kwesta na nagrobki

Kwesta na nagrobki

http://roztocze.net/newsroom.php/25780.html

W Dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny około siedemdziesięciu wolontariuszy będzie kwestowało przy bramach cmentarza w Hrubieszowie

Zbiórka pieniędzy na ratowanie zabytkowych grobowców na tej nekropolii będzie prowadzona przy czterech bramach wejściowych na cmentarz przy ul. Kolejowej. 1 listopada kwesta rozpocznie się o godz. 9, a zakończy o 15. W Dzień Zaduszny kwestujący rozpoczną zbieranie datków nieco później, bo o godz. 12.30, zakończą zbiorkę po dwóch godzinach.
– W poprzednich latach, w zbiórkę pieniędzy angażowali się tylko urzędnicy, twórcy i regionaliści. W tym roku do kwesty chcemy włączyć także młodzież – mówi Alfred Przybysz ze Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza w Hrubieszowie.

Datki będą zbierane do specjalnie przygotowanych puszek z logo komitetu. Pełne puszki wolontariusze zaniosą do sztabu, który będzie się mieścił w Szkole Podstawowej nr 1. Tam wolontariusze będą mogli się napić gorącej herbaty lub kawy.

Dzięki pieniądzom zebranym podczas poprzednich kwest, komitet odrestaurował 9 zabytkowych grobowców, z czego 3 w tym roku.

Autor: Kronika Tygodnia – Mariusz Parol
Data: 28.10.2008