Kwesta 2016

Podczas X kwesty zorganizowanej 1 listopada w2016 r. na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków w Zamościu przez Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu i trwającej od godziny 8.00 do godziny 18.00 (10 godzin) kwestowało ponad 120 osób w tym także harcerze i zuchy.
W dniu 01.11 2016 r. podczas jubileuszowej kwesty zebrano 18 tys 134 złote i 10 gr.
Ponadto w puszkach kwestarskich znalazło się 12 zagranicznych monety o nominałach: 50 kopiejek, 20 stotinki, 10 kopiejek, 5 pens, 2 eurocent, 1 euro, 20 eurocent, 10 eurocent, 5 eurocent, 1 eurocent, 1 eurocent, 2 euro.
Zebrane podczas kwesty środki pozwolą na renowację trzech kolejnych zabytkowych nagrobków.

Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego wyraża wdzięczność dla wszystkich zaangażowanych w tegoroczną zbiórkę. Jednocześnie w imieniu SKOCP Społecznego komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu dziękuje wszystkim tym którzy wsparli choćby najmniejszą sumą tę cenną inicjatywę.

Łukasz Kot
Przewodniczący
Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu

Zakończyła się 10 kwesta na cmentarzu parafialnym w Zamościu na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków i pomników.
1.11.2016 r. zebraliśmy kwotę:
18 143,10 zł

 

Dotychczas dzięki zgromadzonym środkom udało się wyremontować 25 nagrobków, dwie zabytkowe barokowe kamienne latarnie, oraz zabytkową kamienną ławeczkę. Z funduszy zebranych w 2015 roku zostały wyremontowane trzy nagrobki: Wiktorii i Pawła Czujkiewiczów (kwatera B), Aleksandra Łojewskiego (kwatera A) oraz Antoniego Felicjana Kolasińskiego (kwatera A). Nagrobki są już na cmentarzu. Prace wykonała Pracownia Konserwacji Zabytków Filip F&F.

Tegoroczna kwesta rozpocznie się tradycyjnie 01 listopada 2016 r. w Dniu Wszystkich Świętych o godzinie 8.00 rano i zakończy o godzinie 18.00. Weźmie w niej udział ponad 80 osób w tym harcerze i zuchy. Sztab SKOCP będzie się mieścił w Świetlicy Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Peowiaków 68A.

Kwestować będziemy w czterech miejscach.

Stanowisko A – przy głównym wejściu (po schodach) na cmentarz od ul. Peowiaków.
Stanowisko B – przy bramie wjazdowej na cmentarz od ul. Peowiaków.
Stanowisko C – przy wejściu bocznym na cmentarz od ul. Przemysłowej.
Stanowisko D – na terenie cmentarza przy Domku Grabarza.

Przeliczenia zebranych pieniędzy dokonają bankowcy: Bożena Olejniczak, Mirosław Olejniczak i Sylwester Pawluk.

Celem Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu jest ratowanie zabytkowych zniszczonych, rozpadających się i niemających opiekunów nagrobków.

Dziękujemy za ubiegłoroczną hojność i zarazem prosimy o przychylność dla kwestujących w tym roku i wsparcie tej cennej inicjatywy.

Pozdrawiam
Łukasz Kot
Przewodniczący SKOCP w Zamościu