Kwesta na Cmentarzu

Kwesta na Cmentarzu

Kwesta na Cmentarzu


http://www.zamosconline.pl/text.php?id=2756&rodz=wiad

Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu po raz drugi organizuje kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. 1 listopada 2008 r. w godzinach od 8.00 do 18.00 przy wszystkich wejściach prowadzących na zamojską nekropolię oraz przy Domku Grabarza będzie można złożyć dobrowolny datek.

Kwestować będzie kilkadziesiąt osób. Będą to przedstawiciele mediów, magistratu, kultury, nauki i harcerze.

Redakcja Zamość onLine popiera i wspiera szlachetną inicjatywę zbiórki pieniędzy na renowację, konserwację i remont zabytkowych nagrobków.

Przedstawiciel naszej redakcji będzie kwestował przy bramie głównej cmentarza w godz. od 16.00 do 17.00. Najpiękniej jak potrafimy zapraszamy wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich, mieszkańców Zamościa i przyjezdnych i prosimy o datek od serca na zacny cel.

Pięknieje nasze miasto Zamość, nie zapominajmy o naszym „mieście zmarłych”. To ważne miejsce niech stanie się miejscem „snu i pamięci”, snu tych, którzy odeszli do lepszego ze światów, a miłości tych, którzy odwiedzają groby bliskich i znajomych.

Zapalmy znicz za pamięć i dobre wspomnienie o zmarłych, złóżmy datek, by cmentarz stał się wizytówką naszej dobrej pamięci.

Serdecznie zapraszamy do kwestowania.

autor / źródło: Teresa Madej zamosconline.pl
dodano: 2008-10-30