Rekordowa kwesta na cmentarzu w Zamościu: Zebraliśmy 17 tys. 107 zł i 98 groszy

Rekordowa kwesta na cmentarzu w Zamościu: Zebraliśmy 17 tys. 107 zł i 98 groszyI znowuy padł rekord. Podczas dzisiejszej kwesty na zamojskim cmentarzu parafialnym zebrano ponad 17 tys. 107 zł i 98 groszy. Do tego doliczyć należy jeszcze 25 euro, trochę eurocentów i drobnych kopiejek.

Kwesta na cmentarzu parafialnym w Zamościu, jak co roku trwała tylko jeden dzień – 1 listopada. Dzisiaj zaczęła się o godz. 8 i zakończyła o godz. 18.Relacja z V kwesty na cmentarzu parafialnym w Zamościu (zdjęcia)

Już wiadomo, że ponad 60 kwestarzom udało się zebrać więcej pieniędzy niż rok temu. Bo wynik dzisiejszej zbiórki to 17 tys. 107 zł i 98 groszy (pieniądze liczył, jak co roku bank PKO BP)- Bardzo się cieszę, bo takiego wyniku naprawdę się nie spodziewałem. Choćby dlatego, że tegoroczne święta wypadły w taki „rozerwany weekend” – cieszy się Janusz Kawałko ze Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu.

Kwestowali dzisiaj na cmentarzu parafialnym w Zamościu (zdjęcia)

Podkreśla, że ten dobry wynik kwesty to efekt ogromnej hojności zamościan i wszystkich tych, którzy w tym roku odwiedzali groby swoich bliskich na zamojskim cmentarzu parafialnym.

Źródło: http://www.mmzamosc.pl/artykul/rekordowa-kwesta-na-cmentarzu-w-zamosciu-zebralismy-17-tys-107-zl-i-98-groszy-446683.html